Домашня Наша школа Самоврядування
Самоврядування

Самоврядування в нашій школі...

У початковій ланці зароджуються перші паростки учнівського самоврядування, роль якого сьогодні зростає значною мірою, яке сприяє виробленню в учнів активної життєвої позиції, почуття відповідальності, залучає їх у змістовну різноманітну діяльність колективу школи.

В школі результативно працює дієвий і творчий шкільний учнівський комітет. Одним із головних завдань його є всіляке сприяння колективу у забезпеченні глибокого засвоєння учнями основних наук. Учком організовує облік відвідування навчальних занять, контролює виконання учнями режиму дня, допомагає вчителям в обладнанні навчальних кабінетів, бере участь в проведенні предметних тижнів. На його рахунку і щоденні робочі справи: рейди-перевірки стану збереження підручників, шкільного майна, зовнішнього вигляду школярів, і організація загально шкільних заходів. З метою практичного керівництва самоврядування, проводяться щотижневі (п’ятниця 15.00.) оперативні наради з різних напрямів діяльності. На них скликається весь учнівський комітет. Аналізується стан різних ділянок діяльності учнівського самоврядування, заслуховуються звіти членів комісії, визначаються завдання на наступний тиждень. Шкільний учнівський комітет має свій друкований орган – щомісячну шкільну газету «Школа, иа», в якій висвітлюються головні події шкільного та класного життя, досягнення в спорті, розміщується цікава інформація, тести, вірші, кросворди, поздоровлення. Особливе місце у розвитку самоврядування відводиться чергуванню класів по школі; господарем школи є практично черговий клас, який самостійно забезпечує порядок в школі, веде контроль за відвідуванням учнями школи, дотримання режиму роботи школи, здійснює перевірку санітарного стану кабінетів. З метою чіткої організації цієї ділянки роботи учкомом складено графік чергування класів, щопонеділка проводиться лінійка з класом, який приступає до виконання обов'язків чергового, в п'ятницю проходить лінійка по підсумкам чергування. Кожен черговий клас випускає газету в якій висвітлюються всі результати чергування по школі за тиждень. Цінність учнівського самоврядування полягає в тому, що учні глибоко і всебічно проникають у сутність своїх прав та обов'язків і важливий принцип такої організації: "Самі вирішили-самі зробили-самі відповідаємо". На рахунку шкільного учнівського комітету самостійна підготовка і проведення загально шкільних заходів: святкового концерту для вчителів "Коли вчителі були маленькі", новорічною шоу-програмою, розважальної програми до Дня Святого Валентина «Два вірних серця», Днів самоврядування в школі, організація змістовного дозвілля для старшокласників (проведення тематичних дискотек).

Сьогодні навряд чи можна знайти людину, яка була б байдужа до долі країни в цілому та окремих людей. Сьогоднішній день вимагає від лідерів учнівського самоврядування зайняти активну громадянську позицію та умінь брати на себе відповідальність і приймати самостійні рішення.

Ми, учні бердичівської загальноосвітньої школи №12, яка має неофіційну назву «Гвардійська», підтримуємо міцні дружні стосунки з військовослужбовцями 26 артилерійської бригади. І зараз, коли більшість наших військових виконує свій конституційний обов’язок і захищає Батьківщину в зоні АТО, ми просто не маємо морального права стояти осторонь і усіма доступними засобами намагаємося допомогти. Саме тому, лідерами учнівського самоврядування ще до початку навчального року було проведено І установче засідання, де було прийнято рішення провести ряд благодійних заходів на підтримку тих, хто ціною свого життя захищає територіальну цілісність нашої країни, а також тих, хто проживає в зоні проведення АТО і потребує нашої моральної і матеріальної підтримки.

Так, перейнявши позитивний досвід однієї з київських шкіл, першого вересня ми провели акцію «Замість квітів – подарунок захиснику Вітчизни». Учні 10 і 11 класів у день Першого дзвоника прийшли до школи без квітів, проте зібрали гроші і придбали теплі шкарпетки для наших воїнів. Звичайно, ми розуміємо, що це – крапля в морі, проте - лише перший крок. Ця акція – постійно діюча, і збір коштів триває.

Інша постійно діюча акція, ініційована лідерами учнівського самоврядування, має назву «Подарунок у коробці». Вона полягає в організації благодійної допомоги не тільки нашим військовим, а й дітям, які проживають в зоні проведення АТО. Ми розуміємо, що багато з них не лише не мають змоги навчатися, а й залишились без домівок, теплого одягу та елементарних побутових речей. Тому, крім продуктів харчування і засобів особистої гігієни, ми збираємо ще й канцелярські товари, іграшки, книжки і одяг. Зібрані речі ми упаковуємо в подарункові коробки, до яких прикріплюємо листівки з побажаннями, малюнки, листи. Звичайно, найголовніше наше побажання - це закінчення війни і мир на нашій землі.

Найзаповітнішою мрією кожної людини в нашій країні зараз є прагнення миру. На першому засіданні Учкому було прийнято рішення відзначити День миру (19 вересня) проведенням акції «Осене, подаруй нам мир». Жителі мікрорайону Червона гора, учні, вчителі школи отримали символічних голубів з побажаннями миру, добра та завершення війни на Донбасі. Підсумком дня стала загальношкільна лінійка, підготовлена учнями 9-Б класу та їх класним керівником, на якій звучали заклики дітей про припинення війни не лише в Україні, а й у всьому світі. З надією на світле майбутнє країни ми випустили в небо білі кульки та голубів - символи миру.

Акції «Лист військовому», «Лист пораненому» і «Малюнок миру», як і всі вищевказані, – постійно діючі. Листи пишуть і учні, і їх батьки, і вчителі. Адже це реальна можливість підтримати, підбадьорити і, головне, сказати слова вдячності тим, хто ціною свого життя відстоює незалежність і територіальну цілісність нашої країни. Нам розбудовувати її в близькому майбутньому, вони захищають її сьогодні. Листи і малюнки ми передаємо бійцям, які повертаються в зону АТО після короткочасних відпусток (які тривають 7-10 днів).

Для того, щоб привітати воїнів з новорічними святами, кожен класний колектив виготовив штучні ялинки, які ми передали через військових та представників благодійної волонтерської організації «Крила Фенікса».

Підводячи певний підсумок, слід додати, що всі наші ініціативи підтримуються не тільки учнівським, а й педагогічним колективами нашого закладу. Вчителі із задоволенням активно долучаються до наших акцій. Разом ми робимо справу, яка, ми сподіваємося, є хоч невеликим, проте впевненим кроком, який наближає нас до перемоги і встановлення миру на нашій землі.

 

Пошук

Как правильно класть плитку. Как класть плитку на стену быстро. Класть плитку своими руками. Как выбрать ламинат для квартиры. Какой лучше выбрать ламинат сегодня. Какого цвета выбрать ламинат. Как правильно клеить обои. Как клеить обои на потолок вертикально. Как правильно клеить углы обоями. Интересные самоделки своими руками. Качественные самоделки своими руками фото. Самоделки для дома своими руками. Как сделать потолок в доме. Чем лучше утеплить потолок дома на сегодняшний день. Утепление потолка дома своими руками. Бизнес идеи с минимальными вложениями. Успешные идеи малого бизнеса с нуля. Прибыльные бизнес идеи. Как сделать мебель своими руками. Сделать деревянная мебель своими руками. Сделать мебель своими руками видео. Опалубка для фундамента. Как сделать опалубку для фундамента быстро. Опалубка для фундамента купить.
Інформація про заклад освіти
Загальні відомості
Структура та органи управління закладу освіти
Локальні документи
Освітні програми
ВСЗЯО ЗОШ №12
Кадровий склад закладу освіти
Вакансії
Територія обслуговуваня закладу освіти
Правила прийому до закладу освіти
Освіта для дітей з особливими освітніми потребами
Стратегія розвитку закладу
Річний план роботи школи
Класи, контингент учнів
Харчування
Медичне обслуговування
Бібліотека закладу освіти
Історія закладу освіти
Розклад
Режим дня і розклад дзвінків
Розклад уроків
Режим роботи школи
Розклад консультацій, факультативів
Розклад гуртків
Розклад дистанційних консультацій
Освітня діяльність
Майбутнім першокласникам
Конкурси, турніри, олімпіади
Проекти
ЗНО, ДПА
Результативність навчання
Успішність
Контрольні зрізи знань
Результати ДПА
Результати ЗНО
Моніторинг якості освіти, результативність навчання
Виховна робота
Система виховної роботи
Учнівське самоврядування
Традиційні шкільні заходи
Співпраця з батьками
Спорт в закладі освіти
Психологічний супровід
Річний звіт про діяльність закладу освіти. Звіт керівника
Безпека освітнього середовища
Фінансування і матеріально - технічне забезпечення
Благодійні внески
Спонсорська допомога
Кошти місцевого бюджету
Кошти обласного бюджету
Кошти Державного бюджету
Матеріально - технічне забезпечення закладу освіти
Електронні сервіси
Електронні освітні ресурси
Корисні посилання
Задати питання
Реклама закладу освіти в ЗМІ

Вхід
TERRITORY12